FORUM MMA | VALE TUDO | BJJ  | MUAY THAI | GLADIO Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Download
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Suplementacja, porady
Autor Wiadomość
BadDay

Wysłany: 2013-01-03, 14:22   Suplementacja, porady

Zwracam się z prośbą o pomoc bardziej doświadczonych kolegów, jako iż jestem kompletnym laikiem wolę zasięgnąć rady, niż potem żałować :)

Chodzi mi tu głównie o suplementacje pod sporty walki, ćwiczę MMA. Główny nacisk chciałbym położyć na przyrost masy, jako że jestem dość chudy. Oprócz tego korzystam z planu ćwiczeń domowych z tematu Wojtka, oraz jestem w trakcie układania jakiejś porządnej diety. Więc wszelkie porady były by bardzo mile widziane.

Dr W 
Administrator
Beyond The Cage

Wysłany: 2013-01-03, 14:36   

PROPONUJE BCAA IRON HORSE SERIES - BARDZO DOBRA REGENERACJA

Ius vitae ac necis
WWW.GLADIO.COM.PL
MMA POLSKA LUBLIN SWIDNIK
Specjalnoje Naznaczenije

Tomek 

Wysłany: 2013-01-05, 16:01   

a ja trenuje tylko mma, jestem wysoki i wazylem prawie 72kg teraz waze tylko 70, nie wiem czym jest to spowodowane ze trace na wadze ale zeby temu zapobiec moze powinienem zainwestowac w to Iron Horse?

gremlin 
Banda Spam
Pippin

Wysłany: 2013-01-05, 18:16   

Bcaa tak jak napisal Wojtek sluzy do regeneracji organizmu po treningu.

Tracenie na wadze czy nabieranie masy jest bardzo proste na papierze. Jesli masz ujemny bilans kaloryczny (tj, spalasz wiecej kalorii niz dostarczasz w ciagu dnia) to tracisz na wadze, i tak samo, jesli masz dodatni bilans to przybierasz na wadze. Logiczne.

Wiec jesli macie zamiar przybrac na wadze, nalezy ulozyc diete z dodatnim bilansem kalorycznym. Oczywiscie pierw trzeba okreslic swoje zapotrzebowanie itp itd wszystko do znalezienia na sfd.

Co do sumplementacji to oprocz bcaa, ktore polecil Wojtek, ja od siebie moge polecic olimp vita-min multiple sport.

Ps. Cwiczac mma 3x w tygodniu i dokladajac do tego cwiczenia silowe 2-3x w tygodniu, jest bardzo ciezko przybrac na wadze, szczegolnie jesli jestes ektomorfikiem. Za to bardzo latwo sie przetrenowac jesli nie bedziesz sie wysypial i dobrze jadl. To z mojego doswiadczenia.

Tomek 

Wysłany: 2013-01-05, 23:04   

No tak, rozumiem Gremlin, to ze nie przybiore na wadze po BCAA jest jasne, myslalem moze ze trace kg bo organizm sie slabo regeneruje, ale to chyba jest bledne myslenie. Wydaje mi sie ze jem tak jak zwykle. A moze organizm spada na wadze "odbije sie od dna" i powoli wygoruje do 77 kg haha dobrze pomarzyć.
Ja nawet nie probuje przy treningach mma ukladac diety i probowac cwiczenia silowe, brak czasu i mozliwosc przetrenowania. Czekam, moze naturalnie przybiore kolejne 5 kg bo w koncu wazylem 67 naturalnie wskoczylem do 72 ;p.

Timon7 

Wysłany: 2013-01-06, 23:27   

Co do regeneracji to znalazłem coś takiego ....
http://matfit.wordpress.c...sportach-walki/

A jeżeli o przyrosty masy to przede wszystkim dobra dieta + sen.

Ps.
suplementów na masę na rynku jest bardzo dużo do wyboru do koloru :)
gainery, bulki , węglowodany, różnego rodzaju białka , proteiny, kreatyny, staki i inne mieszanki hehe masę da się zrobić w zależności od tego jaki jest budżet i postawione cele przez kupującego

Odpowiedz do tematu