FORUM MMA | VALE TUDO | BJJ  | MUAY THAI | GLADIO Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki Rejestracja  Zaloguj  Album  Download
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Budowanie masy a sw
Autor Wiadomość
Tomek 

Wysłany: 2011-05-28, 14:49   Budowanie masy a sw

Witam,
Mam 185 cm wzrostu i 68 kg wagi. Bardzo chcia?bym przybra? jakie? 5 kg w rok czasu, niestety jestem ektomorfikiem i trenuje MT 2 razy w tygodniu. M?j plan jest taki:
1)Dieta na mase (nie wykluczam od?ywek, pewnie bed? niezb?dne).
2)Kiedy wylicz? t? diet? doda? do codziennej porcji jeszcze jakie? 300-500 kcal (aby by?a nadwy?ka).
3)Trening si?owy w domu 1 raz w tygodniu (mam ksi??k? kt?ra opisuje wiele ?wicze? w domowych warunkach, mam dr??ek do podci?gania).
4)Si?ownia odpada, w ko?cu klasa maturalna i brak funduszy.
Mam nadzieje ?e si? jasno wyrazi?em i licz? na pomoc.
Jeszcze mam takie pytanie: Dla ektomorfika lepiej 5-7 posi?k?w dziennie przy diecie na mase czy 3 wi?ksze posi?ki dziennie (czyta?em ?e 3 posilki s? dobre bo to podobno zwalnia metabolizm)
Poprostu zale?y mi na masie ale r?wnoleg?e z treningami, nie chce przerywa? trening?w MT na rok czasu.
Pozdro

PL =-) 
DECO

Wysłany: 2011-05-28, 18:52   

o ile mi wiadomo mniejsza liczba posi?k?w zwalnia metabolizm i powoduje przybieranie masy - ale zwolniony metabolizm powoduje tak?e to ?e w organi?mie gromadzi si? masa t?uszczowa w obr?bie brzucha, ty?ka ( najwi?cej ) oraz narz?d?w wewn?trznych co jest niekorzystne na wydolno??. Wi??e si? z tym tak?e wiele innych chor?b. Organizm by przetrwa? d?ugie przerwy mi?dzy posi?kami magazynuje t?uszcz.
Nale?y te? wspomnie? ?e du?a liczba posi?k?w niskokalorycznych przyspiesza metabolizm, a wi?c wskazane jest je?? wi?cej posi?k?w o wy?szej zawarto?ci kalorii
Moim zdaniem jest lepiej powoli nabiera? masy mi??niowej ni? zat?u?ci? si?, a nast?pnie zrobi? ostra rze?ba i wyj?? prawie na zero :-D

a tutaj jeszcze link
http://www.megamuscle.com...owy-art,55.html

a w kwestiach suplementacji i samej diety ja sie nie b?d? wypowiada? :lol:
narazie masz te podstawowe informacje

Pozd.

gremlin 
Banda Spam
Pippin

Wysłany: 2011-05-28, 19:09   

Mozemy ci pomoc, ale napisz czego dokladnie od nas oczekujesz ;-)

Na pewno lepsze bedzie 7 posilkow, PL dobrze to wyjasnil.
Zacznij od poczytania tych wszystkich tematow najlepiej na sfd.
Wylicz zapotrzebowanie, wszystko ladnie rozpisz. Uloz diete. Jesli nie dasz rady z diety wyciagnac wszystkich skladnikow to dokup odzywki (gainer,bialko itp).

Ja ze swojego doswiadczenia moge ci dac kilka wskazowek choc i tak zrobisz jak uwazasz.
Wiec:
-5kg to nie jest duzo masy jesli nigdy wczesniej nie masowales i nie cwiczyles silowo (w 3 miesiace porzadnej pracy do zrobienia)
-1 trening i to w domu(zapewne domator) zamiast 2-3x na silowni to zdecydowanie za malo i za cienko na budowanie masy
-Silownia+MT wiaze sie z mocnym zmeczeniem i latwo sie wtedy przetrenowac.Trzeba zadbac o odpoczynek

Tomek 

Wysłany: 2011-05-28, 19:37   

Ok. W?a?nie Gremlin o tak? pomoc mi chodzi- wasze do?wiadczenie i wiedza czy wog?le ta masa przy takim planie p?jdzie. Rozumiem ?e ty jeste? raczej nastawiony negatywnie i jak sam by? by? w takiej sytuacji, odpu?ci? by? sobie.
Dzi?ki za link PL

Jakub 

Wysłany: 2011-05-28, 20:24   

Wszystko jest mo?liwe :)

To czy przytyjesz 5kg czy 10 kg zale?y od tego ile i co b?dziesz dok?adnie jad?.
Polecam - http://www.kalkulatory.sfd.pl/

Oblicz ile potrzebujesz bia?ka/w?gli/t?uszczy na kg masy cia?a przy zwi?kszonym wysi?ku fizycznym i daj lekk? nadwy?k?. Oczywi?cie 6-7 posi?k?w b?dzie lepsze ni? 3 du?e.
Jedz dobrze przed i po treningu ( bardzo dobrze robi banan od razu po jak i przed treningiem )
Je?eli to nie b?dzie dawa?o po??danych efekt?w mo?esz zaopatrzy? si? w jakiego? dobrego gainera. S?dz? i? 5kg w rok to nie jest tak du?o nawet trenuj?c MT 2x w tygodniu. Sam od wrze?nia trenuj?c MMA 3x/tyg przyty?em oko?o 7kg i mimo ?e nadal mam patyczakow? postur?. Wszystko zale?y od Ciebie :)

pozdro

big_rider 
.:Big.Is.Good:.

Wysłany: 2011-05-28, 20:29   

Tak czytam to i nasuwa mi sie tylko jedna odpowiedz, Jedz dobrze porzadne posilki pelnowartosciowe 4-6 razy dziennie trenuj , uzuplenaj witaminy i mineraly i nei zastanawiaj sie i nie wyliczaj czy pojdzie 5kg czy moze tylk 2kg a moze 15kg.Odpowiednie odrzywianie i tak jest potrzebne bez patrzenia na to czy bedziesz sobie wyznacza? cel osiagniecia masy miesiniowej w takiej i takiej ilosci. Odrzywki itp przy takiej wadze i wzroscie to sa rczej nie potrzebne. Uzzupelnienie tych ok 150g bialka i zal?zymy 400g wegli przy takim wydatku energetycznym to nic trudnego a wrecz cos bardzo prostego czyt malo jedzenia.

Co do wyliczania dokladnych kalorii itp odpusc sobie z doswiadczenia wiem ze to zniechceca raczej do dalszego trzymania diety.Lepijej trzymaj sie za?ozen i bedzie ok.

gremlin 
Banda Spam
Pippin

Wysłany: 2011-05-28, 21:11   

Ja sam probowalem, dokladnie w klasie maturalnej robic mase, chodzic na silownie i do tego mma 3x w tygodniu i wiem, ze slabo mi to wychodzilo ;-) Oczywiscie probuj i zobacz jak ci to wyjdzie, moze sie uda :-> Zarowno ja, jak i chlopaki sluza pomoca jak widzisz, wiec pytaj, a pomozemy.

Tomek 

Wysłany: 2011-05-28, 22:43   

Dzi?ki za rady Panowie. My?l? ?e od wrze?nia spr?buje, zobaczymy jak mi to b?dzie wychodzi? :-D

Odpowiedz do tematu